Ikona informacyjna
POMOC
Powrót do listy parafii

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Częstochowskiej

Adres parafii:

40-748 Katowice, Ul. Piotra Michałowskiego 9

Archidiecezja katowicka

Kuria Metropolitalna Archidiecezji katowickiej
w Katowicach

REKLAMA

Parafia nie nawiązała współpracy z Parochialis.pl

W tym miejscu mogłyby znajdować się parafialne ogłoszenia duszpasterskie, lista oraz kalendarz intencji mszalnych, a także moduł zamawiania intencji mszalnej przez Internet.

W celu zakupienia tego modułu skontaktuj się z nami.

Jestem zainteresowany współpracą

Aktualności z Archidiecezji katowickiej

17-05-2024
Zaproszenie abp. Adriana Galbasa na Pielgrzymkę mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich
Zaproszenie abp. Adriana Galbasa na Pielgrzymkę mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich Siostry i Bracia, przed nami ostatnia niedziela maja, a to oznacza, że pora na tradycyjne spotkanie u Matki w Piekarach. Oczywiście, przede wszystkim jest to spotkanie mężczyzn, ale zapraszam na nie wszystkich. Ewangelista Łukasz mówi, że Maryja tuż po Zwiastowaniu poszła pospiesznie do domu Elżbiety, by dzielić jej los, by z nią być, by ją wspierać, by razem uwielbiać Boga za Jego wielkie dzieła (por. Łk 1,39-56). Dziś my pójdźmy do Niej, do Jej wspaniałego domu w Piekarach Śl., w którym jest z nami jako Matka miłości i sprawiedliwości społecznej. Chcemy także, razem z Maryją, dziękować Panu Bogu za nasz wspólny Dom, którym jest Kościół. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Jestem w Kościele”. Będziemy więc przyglądać się naszej obecności w Kościele i pytać, co możemy zrobić, aby była ona jeszcze intensywniejsza. Naszej pielgrzymce będzie przewodniczył Prymas Polski, abp Wojciech Polak z Gniezna. Dodatkową okazją do spotkania w Piekarach jest fakt, że tego samego dnia po raz pierwszy będziemy obchodzić w Kościele Światowy Dzień Dzieci, ogłoszony przez papieża Franciszka. Będzie więc i Dzień Matki, bo to przecież 26 maja, i Dzień Dziecka. Zapraszam was jak najserdeczniej. Przyjdźcie albo przyjedźcie z dziećmi i wnukami. Bądźmy razem. Do zobaczenia w Piekarach. Z modlitwą i błogosławieństwem, Wasz biskup
14-05-2024
Pielgrzymka pracowników Kurii Metropolitalnej w Katowicach
W poniedziałek, 13 maja br. odbyła się pielgrzymka pracowników Kurii Metropolitalnej w Katowicach, którzy wraz z abp. Adrianem odwiedzili sanktuarium św. Rity w Głębinowie i sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim.
14-05-2024
Kondolencje
Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci górników w kopalni Borynia-Zofiówka-Bzie oraz w kopalni „Mysłowice Wesoła”. Modlę się o życie wieczne dla nich, a dla ich Rodzin o pociechę i pokój. Bogu powierzam także wszystkich rannych. Oby powrócili  do zdrowia i pełni sił. + Abp Adrian J. Galbas SAC

Lokalizacja parafii

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.


Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/204.