Ikona informacyjna
POMOC

Kartoteka parafialna

Lista parafian


Kartoteka zawiera wszystkie niezbędne do ewidencji dane, takie jak imię i nazwisko, miejsce zamieszkania czy data urodzenia. Pozwala na szybkie podejrzenie informacji, na przykład daty przyjęcia sakramentów, parafii, w której zostały przyjęte i numerów aktów chrztu i ślubu. Dane wpisanę do wirtualnej kartoteki można wykorzystać do automatycznego wypełniania formularzy, na przykład dodanie nowej intencji maszalnej.

 

Przydatne funkcję elektronicznej kartoteki

Administrowanie kartoteką jest znacznie ułatwione, ponieważ wszystkie daty i informacje są wyraźnie widoczne.  Dostępna jest także całkowita liczba parafian, ich wpłaty, ofiary i inne potrzebne do zarządzania dane. Przydatną funkcjonalnością jest też opcja oznaczenia wpisu jako wymagającego uwagi, dzięki czemu doskonale będzie wiadomo z kim trzeba się skontaktować. Dane kontaktowe dodane bezpośrednio do wpisu parafianina, a więc łatwe do znalezienia, to również pomocna funkcja. System umożliwia również generacje zaświadczeń dla rodziców chrzestnych.

 

Wyszukiwanie parafian 

Elektroniczna kartoteka pozwala na wygodnę wyszukiwanie parafian. System umożliwia wyszukiwanie parafian na podstawie taki informacji jak: imię, nazwisko, adres zamieszkania. Elektroniczna kancelaria pozwala również na wyszukiwanie parafian wymagających naszej uwagi.

 

Elektroniczna kartoteka zapewnia trwałość i bezpieczeństwo danych

Warto pamiętać, że listy parafian to dość ważne źródło genealogi, a dzięki naszej firmie tworzącej systemy dla parafii dostęp i konserwacja tych danych jest jeszcze szybsza i prostsza. Digitalizacja takich danych jest ważna w aspekcie trwałości, ponieważ dane można trzymać w wielu miejscach bez przepisywania kartotek parafialnych.

 

Lista rodzin


Łączy parafian, dzięki czemu można się zorientować w związkach rodzinnych. Również w tej liście znajdziemy daty ślubu, typ związku, oraz status rodziny. Ułatwia to zapisywanie informacji o udzieleniu sakramentu ślubu, lub chrztu.

 

Ułatwienia wynikające z posiadania elektronicznej kartoteki  

W systemie można oznaczyć także jako wymagające uwagi rodziny rozbite, czy bez ślubu kościelnego. Członków rodziny można z łatwością załadować z listy parafian, dzięki czemu nie ma potrzeby żmudnego przepisywania danych. Lista rodzin ułatwia także zbieranie danych statystycznych o ilości parafian i rodzin przypisanych do parafii. Dane adresowe są nieocenioną pomocą podczas odwiedzin duszpasterskich, a wygodne wyszukiwarki zapewniają szybki dostęp do danych.

 

Łatwe przeszukiwanie kartoteki

Wystarczy wpisać nazwisko, a znajdziemy informacje wszystkich członków danej rodziny. Kartoteka parafialna w takiej formie to idealne rozwiązanie dla wszystkich niedogodności klasycznej formy kartotek parafian. System dla parafii, który oferuje nasza firma, jest w stanie zniwelować problematykę z magazynowaniem kartotek parafialnych oraz szukania w nich odpowiedniej kartoteki parafianina.

 

 

 


Parochialis - Aplikacja do obsługi kancelarii parafialnej 

Parochialis to jedna z najbardziej profesjonalnych i starannie opracowanych aplikacji internetowych dedykowanych parafiom. Jest to narzędzie, które umożliwia znaczącą optymalizację pracy kancelarii parafialnej, a także innych dziedzin parafii. Posiada szeroki zakres funkcji, począwszy od elektronicznej wersji status animarum i ksiąg metrykalnych, aż po obszerne statystyki czy też rejestrację intencji mszalnych (w tym zamawianie intencji online).

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.


Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/204.