Ikona informacyjna
POMOC
Powrót do listy parafii

Parafia Bożego Ciała

41-810, Zabrze, Olsztyńska 5

XXIV Niedziela w ciągu roku 1 tydzień temu

♦ Przeżywamy dziś XXIV niedzielę w ciągu roku i zarazem Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Polecajmy w modlitwie wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji. Kolekta dzisiejsza jest kolektą specjalną przeznaczoną na spłatę ogrzewania za 2023 r. Na g. 16:00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

 

♦ W poniedziałek (18.09) o g. 18.45 w kościele spotkanie dla rodziców klas III, których dzieci mają przystąpić w przyszłym roku do I Komunii Świętej.

 

♦ W poniedziałek (18.09) o g. 19.00 spotkanie Kręgu Biblijnego w salce parafialnej.

 

♦ W środę (20.09) zapraszamy dzieci do salki parafialnej na bezpłatne Zajęcia dla Przedszkolaka i Warsztaty Teatralne. O g. 17.00 dzieci od 4 r. życia (zajęcia), a od g. 18.15 dzieci od 7 r. życia (warsztaty). Czas zajęć 45 min. Zapisy po numerem telefonu: 601 878 109. Szczegóły na plakacie z tyłu kościoła.

 

♦ W czwartek (21.09) o g. 17.00 w salce na piętrze spotkanie dla rodziców dzieci, które pragną przystąpić do Wczesnej Komunii Świętej.

 

♦ W czwartek (21.09) swoje kolejne urodziny obchodzi ksiądz prob. Łukasz Płaszewski. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy na g. 18.00.

 

♦ W piątek (22.09) na g. 19.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania na spotkanie do salek parafialnych. Prosimy o zabranie z sobą deklaracji zgłoszeniowej (do odbioru w zakrystii).

 

♦ W sobotę (23.09) o g. 9.00 w salce parafialnej zbiórka ministrantów, a o g. 10.00 spotkanie dla dzieci chcących śpiewać w scholi.

 

♦ W sobotę (23.09) odbędzie się wywóz elektrośmieci, z których dochód będzie przeznaczony na pomoc polskim misjonarzom. Elektrośmieci tj. pralki, lodówki, telefony, kable, baterie, i inne, można składać na placu przez zakrystią przez cały piątek. Szczegóły na informatorach z tyłu kościoła.

 

♦ W sobotę (23.09) na zakończenie mszy świętej zapraszamy na naboż. przez wstaw. św. o. Pio.

 

♦ Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z kancelarią parafialną.

 

♦ NZOZ „Unimed” przy ul. Paderewskiego 2 zaprasza na bezpłatne komputerowe badanie wzroku i dobór korekcji okularowej. Badanie odbędzie się w czwartek (21.09) o g. 9.00.

 

♦ Rada Dzielnicy Kończyce zachęca wszystkich mieszkańców do oddania głosu w Zabrzańskim Budżecie Obywatelskim. Można zagłosować na m.in. „Remont sali gimnastycznej i sceny w Zespole Szkół nr 18 w Zabrzu”, a z puli ogólnomiejskiej na m.in. „Czysty las wokół nas”. Każdy mieszkaniec do 28.09 może oddać głos poprzez stronę internetową um.zabrze.pl.

 

♦ Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary na sprzątanie kościoła, na konto parafialne oraz za ofiarowane słodycze dla dzieci.

 

♦ W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego (10 zł) oraz Małego Gościa Niedzielnego (7 zł). Jest także gazetka Boże Ciało.

 

MYŚL TYGODNIA:

Wdzięczność i pszenica rosną tylko na dobrych glebach.

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła 1 tydzień temu

♦ Przeżywamy dziś Rocznicę Poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Na g. 16:00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

 

♦ W poniedziałek (11.09) na g. 18.00 zapraszamy wszystkich Członków Zespołu Charytatywnego na mszę świętą w ich intencji, a po mszy świętej na spotkanie do salki parafialnej.

 

♦ We wtorek (12.09) obchodzimy uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji.

 

♦ We wtorek (12.09) parafialna pielgrzymka: Kamień Śląski, Góra św. Anny i Moszna. Wyjazd spod kościoła o g. 7.45.

 

♦ We wtorek (12.09) zapraszamy na „wieczór nikodemowy” - adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. Adoracja po mszy świętej wieczornej do g. 20.00.

 

W środę (13.09) zapraszamy na Wieczór Fatimski. O g. 18.00 msza święta w intencji Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej, a po mszy świętej (ok. 18.45) nabożeństwo z procesją ze świecami, które zostanie zakończone apelem jasnogórskim. Prosimy o zabranie świec z okapnikami.

 

♦ W czwartek (14.09) święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Podczas mszy świętej o g. 18.00 poświęcimy domowe krzyże.

 

♦ W piątek (15.09) zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które odbędzie się na zakończenie mszy świętej.

 

♦ Także w piątek (15.09) na g. 19.00 zapraszamy młodzież (od klasy VII do studentów) na spotkanie do salek parafialnych.

 

♦ W sobotę (16.09) na zakończ. mszy świętej zapraszamy na naboż. przez wstaw. św. Jana Pawła II.

 

♦ W przyszłą niedzielę (17.09) o g. 10.30 msza święta dożynkowa w int. działkowców z ROD WIŚNIA.

 

♦ Rodziców, którzy chcieliby przygotować dziecko do Wczesnej Komunii świętej prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii parafialnej do 15 września.

 

♦ Od poniedziałku (11.09) będzie możliwość zamawiania intencji mszalnych na 2024 r. W pierwszej kolejności prosimy o zamawianie intencji jubileuszowych i rocznicowych.

 

♦ Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z kancelarią parafialną.

 

♦ Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary na sprzątanie kościoła, na konto parafialne oraz za ofiarowane słodycze dla dzieci.

 

♦ W sobotę (16.09) na terenie Dzielnicowego Ośrodka Kultury odbędzie się Festyn Dożynkowy „U nos w Kończycach”. Uroczystość rozpocznie się o godz. 15:00. Dla dzieci przygotowano konkursy z nagrodami, animacje, dmuchańca, popcorn i watę cukrową, a na dorosłych czekają stoiska gastronomiczne i konkursy dożynkowe. Gwiazdą wieczoru będzie Bernadeta Kowalska i Przyjaciele.

 

♦ Rada Dzielnicy i ROD Wiśnia zapraszają wszystkich chętnych do udziału w konkursie na najlepsze ciasto dożynkowe. Ciasta należy dostarczyć w dniu imprezy tj. 16.09 do godz. 15:30 do „słodkiego namiotu” na terenie DOK-u. Główne kryterium to smak. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

 

♦ W przyszłą niedzielę kolekta specjalna przeznaczona na spłatę ogrzewania za 2023 r. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego – wyd. specjalne z okazji 100-lecia (10 zł) oraz Małego Gościa Niedzielnego (7 zł). Jest także gazetka Boże Ciało z dodatkiem informacyjnym o zmianach duszpasterskich i rocznej pracy ekonomicznej.

 

MYŚL TYGODNIA:

Świeci nie rozpoczęli wszystkiego dobrze, ale dobrze wszystko zakończyli.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.


Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/204.