Ikona informacyjna
POMOC
Powrót do listy parafii

Parafia Ducha Świętego

43-100, Tychy, Myśliwska 43

24. Niedziela zwykła, 17-24 września 2023 r., Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu 4 tygodnie temu

„Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat zawini względem mnie?” To pytanie, postawione niegdyś przez Piotra, nigdy nie straciło na aktualności. Tym bardziej aktualna jest odpowiedź Jezusa: przebaczać trzeba zawsze i bez stawiania warunków. Rozpoczynając Eucharystię, prośmy, by miłość Boga uzdrowiła nasze serca i uzdolniła do pójścia za Jego słowem.

 

 1. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii, Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.
 2. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji.
 3. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16:00 na nieszpory niedzielne.
 4. Spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym będą przystępowały do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej, odbędzie się we wtorek 19 września w naszej kaplicy o dwóch porach do wyboru: o godz. 9:00 lub 19:00.
 5. W środę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy wszystkich parafian na uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem wraz z modlitwą o uzdrowienie. Podczas trwania uwielbienia będzie również okazja, aby skorzystać z modlitwy wstawienniczej oraz sakramentu pojednania. Całość wydarzenia odbędzie się w naszej kaplicy.
 6. W czwartek o godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwo do Ducha Świętego.
 7. Chór gospel „God's Property - Własność Boga" działający przy parafii św. Marii Magdaleny w Tychach, zaprasza na koncert, który odbędzie się 24 września 2023 roku po Mszy Św., która jest odprawiana o godz. 12:00 w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela, ul. Kopernika 5 w Tychach. Z pewnością będzie to wyjątkowa okazja do uwielbienia Pana Boga i radosnego śpiewu. 
 8. Rodzice, którzy chcieliby, aby ich dziecko przystąpiło do Wczesnej Komunii Świętej, proszeni są o kontakt z kancelarią parafialną.
 9. Informujemy, że 23 września jak co roku męskie wspólnoty organizują Oblężenie Jasnej Góry. W tym roku spotkanie organizowane jest pod hasłem Mężczyzna w Kościele. Z naszej parafii autokar będzie wyjeżdżał po godz. 12:00 tej. Powrót po Apelu Jasnogórskim, koszt wyjazdu to 40 zł. Zapisy w zakrystii.
 10. Przypominamy, że wyjazd do sanktuarium św. Michała Archanioła w dniu 23 września jest zaplanowany na godzinę 8:00 spod kościoła.
 11. W kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jest nowy numer Gościa Niedzielnego, dla dzieci jest Mały Gość.
 13. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.

 

Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w czynieniu dobra na co dzień!

23. Niedziela zwykła, 10-17 września 2023 r. 4 tygodnie temu

Uporządkowane relacje we wspólnocie Kościoła to wielkie pragnienie Chrystusa. Dlatego upomnienie braterskie, do którego wzywa nas w dzisiejszej Ewangelii, jest nieodłączne od modlitwy. „Jeśli dwóch z was na ziemi zgodnie o coś prosić będzie, to wszystko otrzymają od mojego Ojca, który jest w niebie”. Uczestnicząc w Eucharystii, prośmy o dar wprowadzania słowa Jezusa w życie i gotowość do zmiany naszego życia.

 1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach - Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.
 2. Dzisiaj w naszej Parafii gościmy Ojców Misjonarzy Oblatów, którzy po Mszach św. będą zbierać ofiary na cele misyjne. Będzie również możliwość zakupu dwumiesięcznika „Misyjne Drogi” oraz pamiątek z krajów misyjnych.
 3. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16:00 na nieszpory niedzielne.
 4. W poniedziałek planujemy umyć okna w naszej kaplicy na cmentarzu. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby pomóc, gorąco zapraszamy na godzinę 8.00.
 5. We wtorek obchodzić będziemy  uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji, zapraszamy w tym dniu na Eucharystię - o godz. 7:00 i 18:00.
 6. Przypominamy, że od tego roku przenosimy z czwartku na środę cotygodniowe modlitwy uwielbienia odbywające się w naszej parafii po wieczornej Mszy Świętej. Także w środy będą odbywały się uwielbienia parafialne z możliwością skorzystania z modlitwy wstawienniczej.

  Po modlitwie uwielbienia zapraszamy na spotkania grupy Ruah.

 7. Na godz. 20:00 w środę zapraszamy na Mszę św. wszystkich czcicieli MB Fatimskiej.
 8. W czwartek o godz. 17:30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. 
 9. Również w czwartek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Tradycyjnie w tym dniu o godz. 19:00 będzie sprawowana Msza św. na cmentarzu za zmarłych zalecanych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 10. W piątek o godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 11. Spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym będą przystępowały do sakramentu Pierwszej  Komunii Świętej, odbędzie się we wtorek 19 września w naszej kaplicy o dwóch porach do wyboru: o godz. 9:00 lub 19:00.
 12. Rodzice, którzy chcieliby, aby ich dziecko przystąpiło do Wczesnej Komunii Świętej, proszeni są o kontakt z kancelarią parafialną.
 13. Osoby które zapisały się na wyjazd do sanktuarium św. Michała Archanioła na dni odpustowe ku czci św. Michała Archanioła w dniu 23 września, a nie uiściły jeszcze opłaty w kwocie 170 zł, prosimy o wpłatę w zakrystii; w cenie jest przejazd, obiad, kolacja oraz ubezpieczenie. Przypominamy, że wyjazd z pod naszej parafii jest o godzinie 8:00.
 14. Informujemy, że 23. września jak co roku męskie wspólnoty organizują Oblężenie Jasnej Góry.  W tym roku spotkanie organizowane jest pod hasłem Mężczyzna w Kościele.
  Z naszej parafi autokar będzie wyjeżdżał po godz 12.00 tej. Powrót po Apelu Jasnogórskim, koszt wyjazdu to 40 zł. Zapisy w zakrystii.
 15. W kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.
 16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jest nowy, jubileuszowy numer Gościa Niedzielnego.
 17. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.

Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas każdego dnia!

 

22. Niedziela zwykła, 3-10 września 2023 r. 1 miesiąc temu

Zgromadziliśmy się, aby uczestniczyć w Ofierze Chrystusa, przez którą przychodzi życie i zbawienie. Dla chrześcijanina nie ma innej drogi, jak iść za Chrystusem, który nas zbawił przez swoje uniżenie, śmierć i zmartwychwstanie. Nasza obecność na Eucharystii ma być wyrazem tego, że idziemy za Chrystusem i chcemy uczestniczyć w Jego zwycięstwie nad śmiercią. Stając przed ołtarzem, prośmy, aby Bóg przebaczył nam winy i dał siłę pójścia za Jezusem drogą Jego krzyża.

 

 1. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii, Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.
 2. W naszej Wspólnocie parafialnej witamy Ks. Mirosława Czeglika, który decyzją Księdza Arcybiskupa będzie pełnił posługę wikariusza w naszej parafii. Księdzu Mirosławowi życzymy światła Ducha Świętego i Bożego błogosławieństwa.
 3. Dzisiaj przypada I niedziela miesiąca, zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnej kaplicy.
 4. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16:00 na nieszpory niedzielne.
 5. Przypominamy, że dzisiaj na terenie naszego miasta odbywa się XI Tyski Półmaraton. W związku z tym nastąpią utrudnienia w ruchu samochodowym, również na terenie naszej parafii. Szczegółowe informacje na temat trasy półmaratonu można znaleźć na stronie www.tyskipolmaraton.pl
 6. We wtorek zapraszamy członków i sympatyków FZŚ na wieczorną Mszę Świętą, a po niej na spotkanie formacyjne w domu parafialnym.
 7. Od tego roku chcielibyśmy nieco zwiększyć w naszej parafii możliwość uczestnictwa w adoracjach Najświętszego Sakramentu. Z tego powodu przenosimy z czwartku na środę cotygodniowe modlitwy uwielbienia odbywające się po wieczornej Mszy Świętej. W czwartki - z racji nabożeństw - często odbywa się adoracja przed Mszą Świętą - stąd mamy nadzieję, że decyzja o przeniesieniu i wzmocnieniu modlitewnym środy będzie przez Was dobrze przyjęta. Spotkania ruszają od najbliższej środy.

  Również na środy przenosi swoje spotkania Wspólnota Ruah. Do grupy można dołączyć na modlitwach uwielbienia oraz uczestnicząc w późniejszych spotkaniach w salkach. Wspólnota zaprasza każdego kogo pociąga życie Słowem Bożym oraz rozwój ściślejszej i bezpośredniej relacji z Bogiem. 

 8. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. O godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. 
 9. W piątek na godz. 16:30 zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież, a także nauczycieli i wychowawców na Mszę św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Podczas Mszy św. poświęcimy tornistry i przybory szkolne.
 10. W sobotę odwiedzimy chorych naszej parafii - prosimy ich zgłaszać w kancelarii parafialnej lub zakrystii.
 11. Informujemy, że po wakacyjnej przerwie wznawiają swą działalność wszystkie grupy parafialne.

  W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Mężczyzn św. Józefa.

  W piątek zapraszamy na spotkanie organizacyjne młodzież oazową. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 18.00, po niej spotkanie w domu parafialnym.

  W sobotę o 9.00 zapraszamy na spotkania Ministrantów w domu parafialnym.

  Również w sobotę o 10.00 zapraszamy na spotkanie Dzieci Maryi w salce pod kościołem. 

 12. Redakcja „Gościa Niedzielnego” zaprasza Czytelników do wspólnego świętowania jubileuszu 100-lecia tygodnika podczas Mszy św., która zostanie odprawiona w sobotę 9 września o godz. 15:00 w katowickiej katedrze Chrystusa Króla. Po Eucharystii będzie okazja do spotkania z dziennikarzami „Gościa” przy tradycyjnym śląskim kołoczu na placu obok katedry.
 13. W przyszłą niedzielę 10 września będziemy gościć w naszej Parafii Ojców Misjonarzy Oblatów, którzy po Mszach św. będą zbierać ofiary na cele misyjne. Będzie również możliwość zakupu dwumiesięcznika „Misyjne Drogi” oraz pamiątek z krajów misyjnych.
 14. Informujemy, że od poniedziałku 4 września w kancelarii parafialnej będzie można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
 16. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Niech Boże błogosławieństwo umacnia na w dobrym!

21. Niedziela zwykła, 27 sierpnia - 3 września 2023 r. 1 miesiąc temu

Chrystus jest pełnią Bożego objawienia. To On posiada klucze, które otwierają przed nami tajemnice życia, przebaczenia, zbawienia. Włączeni do Kościoła przez wiarę i chrzest, mamy dostęp do Chrystusa i Bożych tajemnic. Niech czynny udział w tej Eucharystii otworzy przed nami ogrom bogactw, mądrości i wiedzy, jakimi pragnie dzisiaj podzielić się z nami Bóg. Kościół otrzymał klucze pojednania Boga z człowiekiem. Uznajmy więc, że jesteśmy grzeszni, aby dostąpić przebaczenia i z otwartym umysłem przyjąć objawioną prawdę, którą głosi nam Kościół.

 

 1. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji, zwłaszcza na działalność edukacyjno-wychowawczą wśród młodzieży. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.
 2. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16:00 na nieszpory niedzielne.
 3. Trwa zbiórka elektrośmieci, które można składać obok dzwonnicy. Odbiór sprzętu jest zaplanowany na piątek, 1 września, o godz. 9:00. Dochód z akcji będzie przeznaczony na wsparcie misjonarzy z Archidiecezji Katowickiej, posługujących w Afryce.
 4. W czwartek o godz. 17:30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. 
 5. W tym tygodniu przeżywamy I piątek i sobotę miesiąca. Zapraszamy w piątek na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.. 17:30. W sobotę o godz. 7:00 Msza św. w intencji Czcicieli różańca świętego. 
 6. W sobotę podczas Mszy św. o godz. 17:00 pożegnamy dotychczasowego Wikarego w naszej Parafii, Ks. Mateusza Gamzę oraz przywitamy Ks. Mirosława Czeglika.
 7. W najbliższych dniach kancelaria parafialna będzie czynna w godzinach popołudniowych, od 15:00 do 17:00.
 8. W przyszłą niedzielę, 3 września, na terenie naszego miasta odbędzie się XI Tyski Półmaraton. W związku z tym w godzinach od 9:40 do 14:00 nastąpią utrudnienia w ruchu samochodowym, również na terenie naszej parafii. Szczegółowe informacje na temat trasy półmaratonu można znaleźć na stronie www.tyskipolmaraton.pl
 9. Informujemy, że od poniedziałku 4 września w kancelarii parafialnej będzie można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jest nowy numer Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci.
 11. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.

Niech Boże błogosławieństwo umacnia na w dobrym!

Ważne ogłoszenie 4 tygodnie temu

Znaleziono kartę debetową, informacja w kancelarii parafialnej.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.


Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/204.