Ikona informacyjna
POMOC
Powrót do listy parafii

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

43-155, Bieruń Nowy, Warszawska 295

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 17.09.2023 6 dni temu

Przychodzimy do Boga,  by wychwalać Go,  dziękować Mu i prosić o przebaczenie. Bóg hojnie obdarza nas przebaczeniem, gdyż posłał swe go Syna, by zmazał dług naszych win. Otrzymując darowanie sami mu­simy przebaczać naszym bliźnim i do tego wzywa nas chrześcijańskie powołanie i nasza obecność na tej najświętszej ofierze.

 

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest kolektą specjalną przeznaczona na prace remontowo-konserwatorskie prowadzone w drugiej zakrystii naszego kościoła.

Bóg zapłać za każdy dar.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.00 w salce spotkanie Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych.
 2. Zapraszam na Niedzielne Nieszpory o godz. 17.30.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

- w poniedziałek – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika

- w środę – Wspomnienie św. męczenników Andrzeja, Pawła i towarzyszy

- w czwartek – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

- w sobotę – Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera

 1. We wtorek po porannej Mszy św. Nabożeństwo do św. Antoniego, po wieczornej Mszy św. pomodlimy się przed Najświętszym Sakramentem, a potem odmówimy Nieszpory. Następnie w salce spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 2. W czwartek od godz. 16.00 adoracja Pana Jezusa z okazją do Spowiedzi św., o 17.00 Msza św. szkolna, na którą zapraszam uczniów klas 8 naszej parafii, którzy chcieliby w tym roku szkolnym przyjąć Sakrament Bierzmowania. Po Mszy św. dla nich spotkanie organizacyjne.
 3. W tym tygodniu przyjmujemy intencje Mszy św. małżeńskich jubileuszy na 2024 rok. Od poniedziałku - 25 września do 6 października pozostałe Msze św. za żyjących. Od 9 do 21 października 1 rocznice śmierci, po 21 października pozostałe intencje.
 4. Zbliża się miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Tak jak w minionym roku proszę, aby poszczególne grupy parafialne podjęły dzieło prowadzenia w naszym kościele wieczornych nabożeństw różańcowych. W zakrystii jest przygotowana lista/kalendarz - można już się zapisywać
 5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
 6. „Bóg zapłać” za złożone ofiary na prace remontowe prowadzone w naszym kościele. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. A po Mszach św. przed kościołem będzie odbywać się zbiórka na pomoc dotkniętym trzęsieniem ziemi mieszkańcom Maroka.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 10.09.2023 1 tydzień temu

Zgromadziliśmy się, by święcić radosną Paschę niedzielną. Pośród nas obecny jest Pan, który przyrzekł swoją obecność tam gdzie zbierają się ludzie, by wielbić Boga i zanosić do Niego swoją modlitwę.

 

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.  Bóg zapłać za każdy dar.

 

 1. Zapraszam na Niedzielne Nieszpory o godz. 17.30.
 2. Dzisiaj w kościele NMP Uzdrowienia Chorych w Bojszowach Nowych o godz. 17.00 odbędzie się inauguracja 22 Festiwalu Jesień Organowa w Powiecie Bieruńsko-Lędzińskim. Przez kolejne 8 niedziel będzie można wysłuchać znakomitych wykonań muzycznych. Wstęp zawsze bezpłatny. Szczegóły na plakacie i ulotkach.
 3. We wtorek po wieczornej Mszy św. pomodlimy się przed Najświętszym Sakramentem, a potem o godz. 18.45 odmówimy Nieszpory. Następnie spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 4. W środę przypada Dzień Fatimski. Po wieczornej Mszy św. odmówimy Różaniec i przejdziemy w procesji wokół kościoła z figurą Matki Bożej. Proszę zabrać ze sobą świece.
 5. W czwartek od godz. 16.00 adoracja Pana Jezusa z okazją do Spowiedzi św., o 17.00 Msza św. szkolna. W piątek po porannej Mszy św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 6. Wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci zaprasza swoich członków i sympatyków na Diecezjalny dzień Skupienia w dniu 16 września do Sanktuarium w Katowicach-Bogucicach. Program zamieszczono w gablotkach. Dokładnych informacji udziela Zelator (tel. 512-389-793).
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 w salce spotkanie Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych.
 8. Rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się w tym roku szkolnym do przyjęcia I Komunii Św. zapraszam na Mszę św. w najbliższy czwartek o godz. 17.00 – po niej spotkanie organizacyjne. Rodziców, którzy chcieliby przygotować dzieci do przyjęcia Wczesnej Komunii Św. zapraszam do kontaktu ze mną, najlepiej w godzinach pracy kancelarii parafialnej (z wyjątkiem czwartków).
 9. Młodzież klas 8 naszej parafii pragnącą przyjąć w tym roku szkolnym Sakrament Bierzmowania zapraszam na Mszę św. w czwartek 21 września na godz. 17.00 – po niej spotkanie organizacyjne.
 10. Rozpoczynamy przyjmowanie intencji Mszy św. na 2024 rok. Po akceptacji Rady Parafialnej zrobimy to wg następującego planu: od jutra przez dwa tygodnie (czyli do 22 września) intencje małżeńskich jubileuszy, od 25 września do 6 października pozostałe Msze św. za żyjących. Od 9 do 21 października 1 rocznice śmierci, po 21 października pozostałe intencje. Z końcem grudnia kończy się plan Mszy św. ustalony jeszcze wtedy, gdy w parafii było 2 kapłanów. Zgodnie z prawem kościelnym od stycznia w dni powszednie będzie sprawowana jedna Eucharystia. Po akceptacji przez Radę Parafialną plan będzie następujący: W poniedziałek, wtorek i środę Msza św. będzie sprawowana o godz. 7.00, w czwartek o godz. 17.00, w piątek i sobotę o godz. 18.00. Wyjątkami będzie: czas odwiedzin kolędowych, majowe białe tygodnie dzieci komunijnych, oktawa Wszystkich Świętych oraz Adwent (roraty). Od stycznia mniej więcej co dwa tygodnie w piątkowe wieczory będzie sprawowana Msza św. wspólna za zmarłych – szczegóły tej formy liturgicznej omówię w późniejszym czasie.
 11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
 12. „Bóg zapłać” za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie kolektą specjalną przeznaczona na prace remontowo-konserwatorskie prowadzone w drugiej zakrystii naszego kościoła.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 03.09.2023 2 tygodnie temu

Dla chrześcijanina nie ma innej drogi, jak iść za Chrystusem, który nas zbawił przez swe uniżenie, śmierć i zmartwychwstanie. Nasza obecność na tej Eucharystii ma być wyrazem, że idziemy za Chrystusem i chcemy uczestniczyć w Jego zwycięstwie.

 

Kolekta obecnej niedzieli jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.  Za każdy dar złożony na ten cel serdeczne „Bóg zapłać”.

 

 1. Zapraszam dzisiaj na niedzielne Nieszpory o godzinie 17.30.
 2. W poniedziałek o godz. 9.00 Msza św. dla uczniów naszej Podstawówki z budynku przy ul. Warszawskiej – zapraszam nauczycieli, rodziców i uczniów.
 3. We wtorek po porannej Mszy św. Nabożeństwo do św. Antoniego, po wieczornej Mszy św. Adoracja Pana Jezusa, Nieszpory, a potem w salce spotkanie Odnowy w Duchu Św.
 4. Dzieci z rodzicami, a także nauczycieli i pracowników naszych szkół i przedszkoli zapraszamy na Mszę św. z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego w czwartek na godz. 17.00. Podczas tej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd poświecenia nowych tornistrów i przyborów szkolnych.
 5. Młodzież oazowa spotyka się w piątek - najpierw na Eucharystii o godz. 18.00 a potem w domu katechetycznym. Na tą Mszę św. zapraszam także młodzież naszej parafii wracającą po wakacjach do szkolnych obowiązków.
 6. Ministrantów zapraszam na pierwsze powakacyjne spotkanie – w sobotę o godz. 8.30 do salki przy kościele.
 7. W piątek i sobotę odwiedziny chorych i osłabionych wiekiem parafian z posługą sakramentalną. Początek odwiedzin o godz. 9.00.
 8. Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszam na spotkanie w piątek 8 września o godz. 19.30 na probostwo.
 9. Za tydzień – 10 września w kościele NMP Uzdrowienia Chorych w Bojszowach Nowych o godz. 17.00 odbędzie się inauguracja 22 Festiwalu Jesień Organowa w Powiecie Bieruńsko-Lędzińskim. Przez kolejne 8 niedziel będzie można wysłuchać znakomitych wykonań muzycznych. Wstęp zawsze bezpłatny. Szczegóły na plakacie i ulotkach.
 10. Rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się w tym roku szkolnym do przyjęcia I Komunii Św. zapraszam na Mszę św. 14 września o godz. 17.00 – po niej spotkanie organizacyjne. Rodziców, którzy chcieliby przygotować dzieci do przyjęcia Wczesnej Komunii Św. zapraszam do kontaktu ze mną, najlepiej w godzinach pracy kancelarii parafialnej (z wyjątkiem czwartków).
 11. Wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci zaprasza swoich członków i sympatyków na Diecezjalny dzień Skupienia w dniu 16 września do Sanktuarium w Katowicach-Bogucicach. Program zamieszczono w gablotkach. Dokładnych informacji udziela Zelator (tel. 512-389-793).
 12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Dla dzieci tak jak rok temu mamy książeczki – Duchowy Pamiętnik uczestnictwa w niedzielnych i pierwszopiątkowych Mszach św. – do odebrania w zakrystii naszego kościoła.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 27.08.2023 3 tygodnie temu

Sam Chrystus zaprasza nas dzisiaj na swoją ucztę.  On sam chce nas karmić najpożywniejszym pokarmem. Daje nam samego siebie.  Możemy czuć się wyjątkowo – bo dziś w naszych sercach zamieszka Wszechmogący Bóg – Pan nieba i ziemi.

 

Kolekta obecnej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji – na działalność edukacyjno-wychowawczą wśród młodzieży Archidiecezji.

 Za każdy dar złożony na ten cel serdeczne „Bóg zapłać”.

 

 1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.00 razem z naszymi rolnikami będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne zbiory. Bardzo dziękuję za przyozdobienie naszego kościoła mieszkańcom Bijasowic.
 2. Zapraszam dzisiaj na niedzielne Nieszpory o godzinie 17.30.
 3. Jeszcze w poniedziałek można na naszym parkingu składać elektrośmieci. We wtorek zostaną wywiezione.
 4. W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca. W I piątek po porannej i wieczornej Mszy św. nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. W I sobotę Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi po porannej Eucharystii.
 5. W czwartek i piątek od godz. 17.00 do 17.55 okazja do spowiedzi św. – szczególnie zapraszam dzieci i młodzież, rozpoczynające wkrótce nowy rok szkolny i katechetyczny.
 6. Odwiedziny chorych i osłabionych wiekiem parafian wyjątkowo odbędą się tydzień później – w kolejny piątek i sobotę (8 i 9 września) – ponieważ 2 września odbywa się coroczne spotkanie wszystkich kapłanów diecezji z ks. Arcybiskupem w katowickiej Katedrze.
 7. Od najbliższego piątku wracamy do zwykłego porządku Mszy św.
 8. Już teraz zapraszam członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej na spotkanie w piątek 8 września o godz. 19.30 na probostwo.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a także nowy numer Małego Gościa.
 10. „Bóg zapłać” za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby archidiecezji, również za ofiary imienne składane na potrzeby naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 20.08.2023 1 miesiąc temu

Dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej parafii jako niedzielę misyjną. Uświadamiamy sobie, że odpowiedzialność za głoszenie do Dobrej Nowiny o naszym Zbawicielu to także nasza odpowiedzialność. Wyraźmy ją naszą modlitwą za podejmujących dzieło misyjne, a także darem materialnym złożonym po Mszy św.

 

Kolekta dzisiejsza jest kolektą specjalną przeznaczoną na prace konserwatorsko-remontowe prowadzone w zakrystiach naszego kościoła.

Bóg zapłać za każdy dar.

 

 1. Dziś odbywa się Pielgrzymka dziewcząt i kobiet do Piekar Śl., do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Pamiętajmy o pielgrzymujących w naszej modlitwie.

 2. Zapraszamy dziś na Nieszpory o godz. 17.30.

 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

- w poniedziałek wspomnienie św. Piusa X

- we wtorek wspomnienie NMP, Królowej

- w czwartek Święto św. Bartłomieja, Apostoła

- w sobotę Uroczystość NMP Częstochowskiej

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. żniwna. Wraz z bieruńskimi rolnikami będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne zbiory.

 2. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorek i czwartek.

 3. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

 4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej - jest nowy numer Gościa Niedzielnego.

 5. Od jutra rozpoczynamy zbiórkę elektroodpadów – można je składać w tym samym co zawsze miejscu na naszym parkingu. Na stolikach i w gablotkach są ulotki informujące o akcji. Przychody z akcji będą przekazane na wsparcie misjonarzy fideonistów naszej Archidiecezji posługujących w Afryce. Zbiórka zakończy się we wtorek - 29 sierpnia.

 6. Bóg zapłać” za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej parafii.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.


Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/204.