Ikona informacyjna
POMOC
Powrót do listy parafii

Parafia św. Franciszka

43-382, Bielsko-Biała, Przy Torach 1

Ogłoszenia Duszpasterskie na 17.09.2023 5 dni temu

Wprowadzenie: Myśl o przebaczeniu bliźnim stanowi główny temat dzisiejszej litur­gii słowa. Mamy przebaczać siedemdziesiąt siedem razy, to znaczy za­wsze. Trudno prze­baczać, ale Chrystus zmartwychwstał i udziela nam siły, byśmy należąc do Niego zwyciężali zło, które nas oddala od Boga i ludzi. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. O godz. 17.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 2. Jutro przypada święto św. Stanisława Kostki patrona młodzieży. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 całą młodzież naszej parafii. Chcemy modlić się o Waszą pomyślną i szczęśliwą przyszłość.
 3. Także jutro przybędzie do nas Ks. Piotr Hofman - przedstawiciel Księdza Biskupa. O godz. 18.00 odprawi Mszę św. dla Wszystkich Parafian a po Mszy św. w domu katechetycznym chce się spotkać z odpowiedzialnymi za wszystkie grupy i wspólnoty duszpasterskie działające w naszej parafii. Bardzo prosimy o pewną obecność odpowiedzialnych za grupy duszpasterskie naszej parafii ale także zapraszamy członków tych grup.
 4. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.
 5. We wtorek po Mszach św. modlić się będziemy o potrzebne dla nas łaski i opiekę nad naszą parafią i Ojczyzną przez przyczynę bł. ks. Jerzego Popiełuszko.
 6. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Koło Przyjaciół Radia Maryja.
 7. W środę odbędzie się uroczystość związana z jubileuszem 100 lecia istnienia Szkoły Podstawowej w Wapienicy. O 12.00 będzie odsłonięcie pamiątkowej tablicy na budynku pierwotnej szkoły przy ul. Międzyrzeckiej. O godz. 12.30 ks. biskup Roman Pindel odprawi w naszej świątyni Mszę św. i poświęci nowy sztandar naszej Szkoły. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Mszy św. wszystkich byłych i obecnych Uczniów i Uczennice a także Rodziców i Nauczycieli naszej szkoły. Niech nasza modlitwa będzie znakiem wdzięczności za przeszłość i teraźniejszość naszej szkoły dla nas i całej Wapienicy a także znakiem troski o jej rozwój i przyszłość. Po Mszy św. dalszy ciąg uroczystości jubileuszowych będzie w naszej szkole.
 8. W środę o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.
 9. Także w środę po wieczornej Mszy św. spotkanie wspólnoty Okulary Wiary.
 10. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 11. Także w czwartek ks. prałat Stefan obchodził będzie swoje urodziny. Zapraszamy Parafian a zwłaszcza grupy duszpasterskie do wdzięcznej modlitwy podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 12. W piątek od godz. 17.00 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania oraz Msza św.
 13. W piątek od 18.30 cicha Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.
 14. W sobotę po porannej Mszy św. modlitwy do św. O. Pio i możliwość uczczenia relikwii.
 15. W przedsionku zakrystii możemy zakupić parafialną prasę religijną. Zachęcamy gorąco do zakupu i czytelnictwa prasy katolickiej. W dobrej katolickiej rodzinie powinno się co tydzień znaleźć choćby jedno czasopismo religijne jako pomoc dla rodziny w pogłębianiu swojej wiary.
 16. W piątek nasza świątynia wzbogaciła się o nowe, bardzo solidne i piękne drzwi wejściowe. Radujemy się tym, że nasza świątynia staje się coraz piękniejsza. To wizytówka wiary i ofiarności wszystkich parafian. Bóg zapłać Wszystkim Dobrodziejom za ofiary złożone dzisiaj. Zachęcamy aby wszystkie rodziny dokładały swoją cząstkę w utrzymanie swojej parafii i świątyni.
 17. Składamy także najserdeczniejsze podziękowanie paniom – Annie, Magdalenie i Beacie, które z wielkim poświęceniem pracowały wczoraj w naszej świątyni. Wszelką ofiarność, trud i dobroć serca niech Pan Bóg wynagradza swoimi łaskami a my zapewniamy o swojej modlitwie.
 18. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będziemy mogli złożyć dobrowolną ofiarę na potrzeby Diecezjalnego Radia Anioł Beskidów. Zespół Charytatywny prosimy o zebranie tej składki.
 19. Przewodnicząca Rady Osiedla Wapienica informuje że w każdy pierwszy wtorek miesiąca od 18.30 do 19.30 w budynku przy ul. Cieszyńskiej 388 rozpatrywane i przyjmowane są sprawy mieszkańców.
 20. Zmarła Marianna Cembala, jej pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 13.00 i Irena Gumińska, której pogrzeb będzie także w poniedziałek o godz. 15.00. Powierzmy je Miłosierdziu Bożemu.
 21. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

Informacje diecezjalne: 

W najbliższą niedzielę rozpoczyna się w naszej Diecezji Tydzień z Ewangelią pod hasłem „Słowo Daję”. Inauguracją tego wydarzenia będzie spotkanie w żywieckim Amfiteatrze w niedzielę 24.09.2023 r. od godziny 15:00 – w programie koronka do Miłosierdzia Bożego, wspólne uwielbienie, konferencja, zaś zwieńczeniem koncert zespołu TGD. W trakcie trwania Tygodnia z Ewangelia zapraszamy także:

 

 

 

25.09 godz. 18.00 parafia pw. św. Józefa BB Złote Łany - Msza, uwielbienie i rozważanie Słowa;

 

26 09 godz. 18.00 parafia pw.  św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach - Msza św. a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu dla małżeństw;

 

26.09 godz. 19.00 parafia pw. Trójcy Przenajświętszej Bielsko-Biała - Wieczór uwielbienia z modlitwą wstawienniczą;

 

27.09 godz. 19.00 – Karczma Harnaś (Jeździecka 8) Spotkanie dla Małżeństw - "Małżeństwo samo się nie zrobi" - goście: Małżeństwo NIEidealne

 

27.09 godz. 19.00 parafia pw. Jezusa Chrystusa Odkupiciela człowieka os. Karpackie - wieczór modlitwy i uwielbienia

Osoby niewidome i ze znaczną wadą wzroku, zapraszamy na pierwsze spotkanie po wakacjach w niedzielę, 24 września 2023 r., w kaplicy Sióstr Szkolnych de Notre Dame przy ul. Schodowej obok katedry św. Mikołaja w Bielsku – Białej. Od godz. 9.30 - Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 10.00 - Msza św.

Adres strony internetowej naszej parafii : www.wapienica.wiara.org.pl

 

Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.

Ofiary można składać także na konto parafii:

Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej
NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ogłoszenia Duszpasterskie na 10.09.2023 1 tydzień temu

Wprowadzenie: Dzisiejsza liturgia słowa porusza bardzo ważny temat: upomnienia i przebaczenia. W słowach skierowanych do nas możemy się wręcz doszukać instrukcji dla uczniów Chrystusa. Te Boże podpowiedzi mają nam pomóc uzdrawiać zranione niekiedy relacje we wspólnocie. Jako współcześni uczniowie Jezusa otwórzmy zatem serca na podpowiedzi płynące od naszego Mistrza i Pana. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

 1. Dzisiaj o 17.30 na Nieszpory niedzielne.
 2. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.
 3. We wtorek 12 września zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 rodziców i kandydatów do bierzmowania z obecnych klas siódmych i ósmych, którzy chcą rozpocząć swoje przygotowanie do bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie formacyjno - organizacyjne w kościele.
 4. Także we wtorek po wieczornej Mszy św. w domu katechetycznym spotkanie Parafialnego Zespołu Charytatywnego. Zapraszamy Wszystkich Parafian chętnych do bezinteresownej służby potrzebującym.
 5. Również we wtorek Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczynamy spotkanie odnowy w Duchu Świętym. Po Mszy św. spotkanie w salce. Serdecznie zapraszamy nowych członków.
 6. W środę przypada kolejne Czuwanie Fatimskie. O 18.00 Godzina Różańcowa, o godz. 19.00 Msza św. a od godz. 20.00 modlitwy prowadzone przez kapłana. Zakończymy czuwanie procesją ze świecami i Apelem Jasnogórskim.
 7. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec do siedmiu boleści Matki Bożej na którą zapraszamy Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 8. Po Mszach św. w czwartek modlić się będziemy o potrzebne łaski przez przyczynę św. Maksymiliana Kolbe.
 9. W piątek o 16.30 dzień eucharystyczny dla dzieci klas trzecich, które przygotowują się do I Komunii św. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci razem z rodzicami.
 10. W piątek jako trzeci miesiąca oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Przed Mszami modlić się będziemy Koronką do Miłosierdzia Bożego. Po Mszach św. odmówimy litanię do św. Faustyny i uczcimy jej Relikwie. Szczególnie zaś zapraszamy o 15.00 na Godzinę Miłosierdzia.
 11. W piątek od 18.30 cicha Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi w.
 12. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. Składamy bardzo serdeczne podziękowanie panom – Jerzemu, Krzysztofowi, Piotrowi i Andrzejowi za prace wykonane wokół kościoła. Niech Pan Bóg wynagradza dobroć serca swoimi łaskami.
 13. W przyszłą niedzielę specjalna kopertowa składka na potrzeby naszej parafii. Oby wszystkie rodziny wykazały się zrozumieniem i wzięły odpowiedzialność za utrzymanie oraz rozwój swojej parafii. Dobrodziejów troszczących się o swoją parafię zapewniamy o stałej pamięci modlitewnej.
 14. W przedsionku zakrystii można nabyć parafialną prasę religijną, odebrać nowy numer Małego Gościa, a przed kościołem gazetkę "Bliżej Siebie". Zachęcamy też do korzystania ze strony internetowej naszej parafii.
 15. Wszystkich chłopców chętnych do podjęcia służby ministranckiej w naszej parafii zapraszamy na spotkanie wspólnoty służby liturgicznej w sobotę 16 września na godzinę 8.00 do domu katechetycznego.
 16. Rodziców, którzy chcą posłać dzieci do wczesnej Komunii św. zapraszamy na spotkanie w poniedziałek na godz. 16.30 do domu katechetycznego.
 17. Na 30 września planujemy pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd o godz. 7.30. Zapisy wraz z wpłatą 40 zł w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 18. W dniach od 6 do 8 października przeżywać będziemy wizytację kanoniczną, która co kilka lat odbywa się w każdej parafii. Przez przyjazdem Księdza Biskupa jego przedstawiciele chcą się spotkać z różnymi przedstawicielami naszej parafii. I tak w najbliższy piątek przybędzie do nas ks dr Marek Studenski – Wikariusz Generalny naszej Diecezji, który po południu spotka się z kapłanami posługującymi w naszej parafii, o 18.00 odprawi Mszę św. a po Mszy św. spotka się z Parafialną Radą Duszpasterską i Parafialną Radą Ekonomiczną. Bardzo serdecznie zapraszam na Mszę wieczorną Wszystkich Parafian a zwłaszcza Członków Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Po Mszy na spotkanie do domu katechetycznego zapraszam wszystkich Członków Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Pamiętajmy że wizytacja kanoniczna to czas oceny naszego życia parafialnego ale też najlepszy czas na dawanie świadectwa swojej wierności Panu Bogu i Kościołowi a także odpowiedzialności i troski o swoją Rodzinę Parafialną.
 19. W poniedziałek 18 września przybędzie do nas Ks. Piotr Hofman - kolejny przedstawiciel Księdza Biskupa. O godz. 18.00 odprawi Mszę św. dla Wszystkich Parafian a po Mszy św. w domu katechetycznym chce się spotkać z odpowiedzialnymi za wszystkie grupy i wspólnoty duszpasterskie działające w naszej parafii. Już dzisiaj Was zapraszam.
 20. W czwartek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Na Wzgórzu Trzech Lipek w Starym Bielsku o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców miasta Bielska - Białej.
 21. 17 września w Hałcnowie o godz. 12.00 pod przewodnictwem ks. biskupa Romana odbędzie się uroczysta Msza św. w 30 rocznicę koronacji cudownej figury Matki Bożej Bolesnej, na którą zaprasza się wszystkich diecezjan.
 22. Dom Kultury w Wapienicy zaprasza na zajęcia w sezonie kulturalnym 2023/2024. Są jeszcze wolne miejsca w grupach Tańca Współczesnego, Hip-Hop oraz na zajęcia gitary, akordeonu i saksofonu. Więcej informacji w biurze Domu Kultury lub telefonicznie.
 23. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

 

Adres strony internetowej naszej parafii : www.wapienica.wiara.org.pl

 

Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.

Ofiary można składać także na konto parafii:

Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej
NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ogłoszenia Duszpasterskie na 3.09.2023 2 tygodnie temu

Wprowadzenie: Zgromadzeni na Eucharystii kierujemy nasze myśli ku Wszechmogącemu Bogu. Msza św. to Boża sprawa, która uświęca nasze życie, wiedzie nas i zbliża ku zbawieniu. Oddajmy swój czas, skupienie i modlitwę wyłącznie Bogu, naszemu Ojcu w niebie.

 1. Dziś o godz. 17.30 Nieszpory niedzielne.
 2. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieciom i młodzieży oraz ich wychowawcom, nauczycielom i katechetom życzymy obfitości darów Ducha Świętego. Zapraszamy wszystkie dzieci Szkoły Podstawowej na Mszę św. o godz. 8.00. Świadomi trudów, które przed nami w Imię Boże rozpocznijmy ten nowy czas. Do wspólnej modlitwy zapraszamy także nauczycieli i rodziców naszych dzieci i młodzieży.
 3. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. a po niej nabożeństwo do św. Peregryna. Polecać będziemy wszystkich chorych i cierpiących parafian a zwłaszcza dotkniętych choroba nowotworową.
 4. Po wieczornej Mszy św. w poniedziałek spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Zapraszamy Członków tej wspólnoty a także tych którzy by chcieli do niej dołączyć i wszystkich czcicieli św. Franciszka.
 5. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.
 6. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.
 7. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Zelatorki i Zelatorów Róż Żywego Różańca. Prosimy o pewną obecność.
 8. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 9. W czwartek po Mszach św. modlić się będziemy o potrzebne dla nas łaski przez przyczynę Świętych Męczenników z Pariacoto.
 10. W piątek o godz. 15.45 spowiedź św. dla wszystkich dzieci, które nie skorzystały ze sakramentu pokuty przed rozpoczęciem roku szkolnego a o 16.30 Msza św. dla nich. Bardzo prosimy rodziców aby zatroszczyli się o te sakramentalne spotkania z Bogiem swoich dzieci.
 11. W przedsionku zakrystii sprzedajemy prasę religijną. Można też odebrać i zakupić Małego Gościa Niedzielnego.
 12. Od tego tygodnia kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do czwartku od 7.30 do 8.00 i od 17.00 do 17.45. Narzeczonych w sprawach zawarcia małżeństwa zapraszamy we wtorek, czwartek i piątek od 19.00 do 20.00. Bardzo prosimy o załatwianie wszelkich spraw w godzinach kancelaryjnych.
 13. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej diecezji.
 14. Bardzo serdecznie zapraszamy chętnych którzy pragną przez śpiew chwalić Boga i upiększać liturgię na próby chóru parafialnego w każdy czwartek po wieczornej Mszy św.
 15. Wspólnota Oazowa zaprasza młodzież naszej parafii a szczególnie uczniów kl. 7 na pierwsze spotkanie wspólnoty Oazowej, które odbędzie się 8 września. Spotkanie rozpoczyna się Mszą świętą o godz. 18.00. Wszystkich młodych ludzi pragnących kreatywnie spędzić czas bardzo serdecznie zapraszamy.
 16. Zapraszamy dzieci grające na wszelkiego rodzaju instrumentach i lubiące śpiewać na spotkania scholi dziecięcej w soboty o godz. 9.00 zaś chcące należeć do Dzieci Maryi w soboty o godz. 10.00.
 17. Wszystkich, którzy chcą lepiej poznać Pismo św. zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego w każdą niedzielę o godz. 19.15 począwszy od przyszłej niedzieli.
 18. Na 30 września planujemy pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej na rozpoczęcie nowego roku formacyjnego. Wyjazd o godz. 7.30. Zapisy wraz z wpłatą 40 zł w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 19. W gablotce i na stronie internetowej znajduje się wykaz pogrzebowych intencji przekazanych ks. Zenonowi Mierzwie.
 20. Grupa AA"U Franciszka "zaprasza na spotkanie - miting otwarty. Spotkania odbywają się w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz.19 .00 w domu katechetycznym.
 21. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

 

Adres strony internetowej naszej parafii : www.wapienica.wiara.org.pl

 

Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.

Ofiary można składać także na konto parafii:

Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ogłoszenia Duszpasterskie na 27.08.2023 3 tygodnie temu

Wprowadzenie : Dzisiaj w naszej parafii dzień dziękczynienia za urodzaje. Wysłuchał Bóg naszą modlitwę – chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, dlatego z wiarą śpiewamy Te Deum laudamus – Ciebie Boże chwalimy i dziękujemy - za każdy kłos, za całe plony, za wszystko, co z Bożej Miłości urodziła nam ziemia, aby nikomu z nas nie brakowało chleba i pożywienia.

 1. Witamy w naszej parafii ks. diakona Piotra Talika, który pochodzi z parafii w Kamesznicy a u nas będzie przez najbliższe 10 miesięcy na praktyce duszpasterskiej. Życzymy mu miłego i owocnego pobytu wśród nas i jak najlepszego przygotowania się do święceń kapłańskich.
 2. Dziękujemy naszym rolnikom, którzy przygotowali i przyozdobili naszą świątynię na dzisiejszą uroczystość parafialnego dziękczynienia za urodzaje. Bóg zapłać także za złożone dzisiaj ofiary.
 3. Dziś o godz. 17.15 czytanie rocznych zalecek i Różaniec za zmarłych zalecanych.
 4. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.
 5. W środę o godz. 17.30 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. dla wszystkich dzieci i młodzieży przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do licznego korzystania w te dni ze Sakramentów Pokuty i Eucharystii a także do podjęcia lub odnowienia praktyki dziewięciu pierwszych piątków miesiąca.
 8. Okazja do spowiedzi św. w pierwszy piątek rano od godz. 6.30 a popołudniu od 15.45 i od 17.15. A także podczas Adoracji od 18.30. Prosimy by nie odkładać spowiedzi na ostatnie minuty przed Mszą św.
 9. W sobotę odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych i starszych parafian. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 10. W sobotę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy członków wszystkich grup duszpasterskich działających w naszej parafii. Wspólną modlitwą chcemy rozpocząć nowy rok formacyjny. Po Mszy św. zapraszamy na agapę do domu katechetycznego. Jutro w poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na krótkie spotkanie przygotowawcze do sobotniej Mszy św. odpowiedzialnych za wszystkie grupy duszpasterskie i modlitewne działające w naszej parafii.
 11. W lipcu zmarł ks. Jerzy Jęczmionka, który przed laty był wikarym w naszej parafii. W sobotę o godz. 18.00 w naszej świątyni odbędzie się Msza św. za zmarłego ks. Jerzego. Polecamy go modlitwie Parafian.
 12. W przyszłą niedzielę 3 września Ksiądz Biskup zaprasza diecezjan na pielgrzymkę do Cieszyna ku czci św. Melchiora Grodzickiego. Początek uroczystości w kościele św. Marii Magdaleny o godz. 15.00.
 13. W przyszłą niedzielę wracamy do Mszy św. dla wszystkich dzieci Szkoły Podstawowej i przedszkolnych w każdą niedzielę o godz. 12.00. Bardzo prosimy rodziców o pomoc i współpracę aby wszystkie dzieci mogły regularnie w niej uczestniczyć. To naprawdę ważne i istotne dla dobra tych dzieci i ich szczęśliwej przyszłości a także dla dobra Waszych rodzin i naszej parafii. Tak więc w przyszłą niedzielę wszystkie dzieci zapraszamy na godz. 12.00 a dzieci klas pierwszych niech przyjdą z tornistrami. Poświęcimy Wasze tornistry, podręczniki i przybory szkolne aby Pan Bóg błogosławił waszej nauce i zdobywaniu mądrości, wiedzy oraz pobożności.
 14. W przedsionku zakrystii możemy zakupić parafialną prasę religijną.
 15. Składamy podziękowanie O. Franciszkowi za jego sierpniową posługę duszpasterską w naszej parafii. Dobroć serca, życzliwość i gorliwość niech Pan Bóg wynagradza.
 16. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

 

 

Adres strony internetowej naszej parafii : www.wapienica.wiara.org.pl

 

Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.

Ofiary można składać także na konto parafii:

Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie na 20.08.2023 1 miesiąc temu

Wprowadzenie: W dzisiejszą niedzielę przeżywamy radosną i historyczną uroczystość przyjęcia i powitania Relikwii św. Peregryna w naszej parafii. Powierzamy Św. Peregrynowi samych siebie, naszą Wspólnotę Parafialną a zwłaszcza wszystkich chorych i cierpiących. Bardzo serdecznie witamy Wszystkich Parafian i naszych Gości a zwłaszcza ks. Grzegorza Guga, który wygłosi Słowo Boże. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Dziękujemy ks. Grzegorzowi za wygłoszone Słowo Boże.
 2. Na bocznych ołtarzach i pod chórem znajdują się ulotki ze zdjęciem Relikwiarza i informacjami o św. Peregrynie oraz kilkoma modlitwami. Zachęcamy aby zabrać ją jako pamiątkę dnia dzisiejszego a zarazem pomoc modlitewną.
 3. Dzisiaj o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do św. Peregryna.
 4. Informujemy Parafian, że każdy kto tylko będzie chciał może zabrać Relikwie św. Peregryna do swego domu nawet na kilka dni aby tam modlić się i wypraszać potrzebne łaski a zwłaszcza modlić się dar zdrowia czy umocnienia w chorobie. W naszej świątyni w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 będzie Msza św. za chorych i cierpiących – możemy ich imiennie polecać zgłaszając w kancelarii parafialnej lub zakrystii a po tej Mszy św. będzie specjalne nabożeństwo do św. Peregryna i uczczenie Jego Świętych Relikwii. Na te Msze i nabożeństwo zapraszamy wszystkich chorych i cierpiących a zwłaszcza tych, którzy są lub byli dotknięci chorobą nowotworową ale i innymi chorobami a także ich rodziny a nawet znajomych. Ufamy, że w świętym Peregrynie znajdziemy skutecznego orędownika u Pana Boga.
 5. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.
 6. Po wieczornej Mszy św. we wtorek w domu katechetycznym spotkanie kandydatów do wyjazdu na samolotową pielgrzymkę do Fatimy. W czasie spotkania trzeba będzie uiścić należność za wyjazd.
 7. W środę po Mszach modlić się będziemy do św. O. Pio i uczcimy Jego Relikwie.
 8. Także w środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.
 9. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 10. W piątek od 18.30 cicha Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.
 11. W sobotę przypada uroczystość N.M.P. Częstochowskiej. Wszystkich Parafian a zwłaszcza Czcicieli Jasnogórskiej Matki zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00 i 9.00. Wieczorna Msza św. będzie już z niedzieli.
 12. W sobotę o godz. 17.00 spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed Mszą św. chrzcielną która będzie w przyszłą niedzielę o godz. 13.15.
 13. W przyszłą niedzielę 27 sierpnia o godz. 9.00 zapraszamy na uroczystą MSZĘ DZIĘKCZYNNĄ za tegoroczne żniwa i urodzaje. Szczególnie zapraszamy rolników, działkowców i wszystkich pracujących na roli, których prosimy o udekorowanie ołtarza w płody rolne. Podczas tej Mszy św. rolnicy i związani z pracą rolną w procesji ofiarniczej razem z darami ziemi i pracy ludzkiej złożą ofiarę na intencję mszalną. Dziękczynne TE DEUM śpiewać będziemy podczas wszystkich Mszy św. niedzielnych.
 14. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś ofiary ma potrzeby naszej parafii. Dobrodziejów rozumiejących konieczność troski o swoją parafię zapewniamy o modlitwie.
 15. W przedsionku zakrystii możemy zakupić parafialną prasę religijną.
 16. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy dobrego wypoczynku i szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

 

Adres strony internetowej naszej parafii : www.wapienica.wiara.org.pl

 

Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.

Ofiary można składać także na konto parafii:

Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.


Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/204.