Ikona informacyjna
POMOC
Powrót do listy parafii

Parafia Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela

41-400, Mysłowice, Ul. Mieczysława Jastruna 15

JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 2 dni temu

 

Ostatnia niedziela roku liturgicznego obchodzona jest jako Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu, można zyskać odpust zupełny. Odmówimy go dzisiaj wspólnie w czasie nieszporów. Dzisiaj także odpust w katowickiej katedrze, a w naszej parafii rozpoczynamy obchody „Barbórki”.

 

1. Bóg zapłać za składane dzisiaj ofiary na potrzeby archidiecezji. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.

 

2. Zapraszamy o 16:00 na Nieszpory i  jak w każdą niedzielę o 20:00 na modlitwę uwielbienia przed Najśw. Sakramentem.

 

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od poniedziałku do piątku po porannej mszy św. do 8:30, w czwartek od 17:30 i w sobotę od 17:00. Nabożeństwo do MBNP w środę po mszy porannej i przed wieczorną.

 

4. Wspólnota Efraim zaprasza na cykl katechez dla dorosłych poświęcony wierze i życiu chrześcijańskiemu w oparciu o Katechizm Kościoła Katolickiego. Katechezy będą odbywały się w każdy czwarty wtorek miesiąca po mszy św. wieczornej. Najbliższa katecheza już we wtorek 28 listopada o godz. 19:00. Po niej, wraz ze wspólnotą Efraim, zapraszamy na modlitwę uwielbienia.

 

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Po porannych mszach odprawimy nabożeństwa ku czci NS Pana Jezusa i Matki Bożej.

  • W piątek o 16:00 spowiedź miesięczna dla dzieci i o 16:30 msza szkolna.
  • W sobotę o 6:30 Różaniec ze wspólnotą Żywego Różańca. W sobotę odwiedzimy w godzinach porannych chorych i starszych parafian, prosimy zgłosić ich w zakrystii lub kancelarii.

6. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się Okres Adwentu. Od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci (i nie tylko) na msze roratnie o godz. 18:00, na które zabieramy ze sobą lampiony. W soboty rano Roraty dla dorosłych.

 

7. Od Adwentu rozpoczną się też odwiedziny duszpasterskie parafian, czyli kolęda. W czasie do Nowego Roku odwiedziny będą od czwartku do niedzieli, a po Świętach codziennie. Tergoroczne trasy kolędowe są umieszczone w gablotce, w gazetce Farajana       i na stronie internetowej. Prosimy się z nimi zaznajomić i sygnalizować ewentualne błędy.

 

8. Od przyszłej niedzieli w kaplicy św. Barbary można będzie nabyć świece Caritas na stół wigilijny oraz opłatki.

 

9. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” znajduje się kalendarz ścienny na 2024 rok z wizerunkami apostołów.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.


Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/204.