Ikona informacyjna
POMOC
Powrót do listy parafii

Parafia św. Urbana Papieża i Męczennika

43-225, Wola, Szkolna 29

Rocznica Poświęcenia Kościoła Parafialnego 6 dni temu

  1. ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA PARAFIALNEGO

17 września 2023

Świątynia jest znakiem Boga i miejscem naszego z Nim spotkania. Dzisiaj obchodzimy 162. rocznicę poświęcenia naszej świątyni, w której Bóg udziela nam swoich darów: wysłuchuje modlitw, obdarza miłosierdziem i karmi Ciałem swego zmartwychwstałego Syna. Jest ta świątynia także znakiem naszej wiary i naszym wspólnym domem, gdzie spotykamy się, by wyznać wiarę i odnaleźć siebie jako Kościół – żywą świątynią Boga.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele parafialne. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”!

  1. Dziś swój doroczny odpust przeżywa parafia Matki Bożej Piekarskiej. Stąd też u nas nie będzie nieszporów. Zapraszamy na nabożeństwo do kościoła na osiedlu.
  2. W środę po Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo doMatki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W czwartek o 17.25 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o 18.00 – Msza Święta szkolna.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej w sobotę o godz. 17.00.
  5. Propozycje dla młodzieży:
  • młodzież (od VII klasy wzwyż) zapraszam na spotkanie we wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży, w poniedziałek 18 września o  godz. 19.00. Szczegóły na plakacie, zapisy przez formularz;
  • zapraszamy do udziału w Spotkaniu Młodych Archidiecezji Katowickiej „Gotowi do startu” w sobotę 23 września br. o godz. 15.00 w Piekarach Śląskich. Zapisy w zakrystii albo u p. Urszuli Urbańczyk. Szczegóły na plakacie.
  1. Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego”. Warto zwrócić uwagę na wywiad z kard. Grzegorzem Rysiem oraz na główny temat numeru – o tym, jak bronić się przed brutalizacją języka w przestrzeni publicznej.
  2. Dnia 15 listopada br. w katowickim Spodku zostanie wystawiony spektakl muzyczny „MARYJA” z udziałem 300 wykonawców. Organizowane przez Katolicką Fundację Młodzi dla Młodych i Wydział Katechetyczny wydarzenie wpisuje się w przygotowania do 100-lecia diecezji. Organizujemy wyjazd z Woli na ten spektakl. Bilety do wybory, w zależności od miejsca na widowni. Proponujemy bilety w cenie: 45 zł, 90 zł i 125 zł. Do tego należy dodać 20 zł na autokar. Zapisy z wpłatą w zakrystii do końca września.
  3. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na parafię. Przed kościołem zbiórka na pomoc poszkodowanym przez kataklizmy w Afryce Północnej.

 

23. Niedziela Zwykła 1 tydzień temu

23. Niedziela Zwykła

10 września 2023

Uporządkowane relacje we wspólnocie Kościoła to wielkie pragnienie Chrystusa. Dlatego upomnienie braterskie, do którego wzywa On nas w dzisiejszej Ewangelii, jest nieodłączne od modlitwy. „Jeśli dwóch z was na ziemi zgodnie o coś prosić będzie, to wszystko otrzymają od mojego Ojca, który jest w niebie”. Rozpoczynając Eucharystię prośmy o dar wprowadzania słowa Jezusa w życie i gotowość do zmiany naszego życia. Łączymy się duchowo z Markową, gdzie ma miejsce beatyfikacja Rodziny Ulmów.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”!

  1. Zapraszam na nieszpory na godz. 14.00.
  2. We wtorek obchodzimy uroczystość Matki Bożej Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji.
  3. W środę obchodzimy kolejny Wieczór Fatimski. Zapraszam na nabożeństwo o godz.  20.00. Proszę strażaków z OSP o niesienie figury Matki Bożej.
  4. Rodziców, którzy chcą posłać swoje dziecko do Wczesnej Komunii Świętej, proszę o zapoznanie się z wymaganiami ustalonymi w naszej archidiecezji i zapisanymi na naszej stronie internetowej, a następnie o kontakt osobisty z proboszczem.
  5. 5. W czwartek przypada Święto Podwyższenia Krzyża św. W tym dniu poświęcimy krzyże. O godz. 17.25 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 18.00 – Msza Święta szkolna, a ok. 18.40 – spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Wczesnej i Pierwszej Komunii Świętej. Proszę o obecność przynajmniej jednego z rodziców.
  6. Rozpoczynamy cykl katechez dla dorosłych. Pierwsze spotkanie w piątek po Mszy Świętej wieczornej, ok. godz. 18.40, w domu parafialnym. Serdecznie zapraszam do udziału w katechezie.
  7. W sobotę o 11.00 swoje spotkanie mają Dzieci Maryi. Na adorację Najświętszego Sakramentu, podczas której jest okazja do spowiedzi świętej, zapraszam na godz. 17.00.
  8. Młodzież (od VII klasy wzwyż) zapraszam na spotkanie we wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży, w poniedziałek 18 września o godz. 19.00. Szczegóły na plakacie, zapisy przez formularz: https://forms.gle/fvm4zPUnFxaifr1C9
  9. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na parafię.
  10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W miejsce informatora mszalnego wprowadzamy biuletyn parafialny „Boża Wola” (ofiara). W nowym numerze „Gościa Niedzielnego”, wydanym na jubileusz 100-lecia tygodnika, znajdziemy m.in. sylwetki redaktorów, kulisy pracy redakcyjnej, niepublikowane opowieści i ciekawostki z ważnych wydarzeń, których świadkami byli redaktorzy GN. Do „Gościa” dołączony jest dodatek o rodzinie Ulmów.
  11. Dziękuję Parafialnej Radzie Duszpasterskiej, Wójtowi Gminy Miedźna, Sołtysowi Woli, pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury oraz innym parafianom zaangażowanym w organizację wydarzenia. Dziękuję darczyńcom, którzy ufundowali nowe dwie stacje drogi krzyżowej na parkan cmentarny (1 300 zł) oraz firmie „Handbud” PP. Kula za beton potrzebny do przygotowania posadzki pod kontener na śmieci na cmentarzu.

22. Niedziela Zwykła 2 tygodnie temu

22. Niedziela Zwykła

3 września 2023

W życiu wszystko ma swój początek i koniec. To ostatnia niedziela, gdy czujemy jeszcze radość wakacji. Ale zbliża się czas nowych wyzwań związanych z nauką i pracą. Przychodzimy z tym wszystkim do Pana Jezusa, który na nas czeka. On pragnie być blisko każdego z nas w naszej codzienności. Niech ta Msza Święta będzie okazją do podziękowania Panu Bogu za wspaniały czas wakacyjnego odpoczynku.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”!

 

  1. Dziś nie ma nieszporów (odpust w Grzawie). Ale o godz. 14.00 w Domu Parafialnym modlitewne spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
  2. Od poniedziałku wracamy do porządku Mszy Świętych sprzed wakacji.
  3. Przypominam, że kancelaria parafialna jest czynna w:
  • poniedziałki, godz. 8.30-9.00;
  • wtorki, godz. 18.30-19.00;
  • czwartki, godz. 16.00-17.00.
  1. W poniedziałek 4 września o godz. 16.00 odprawimy Mszę Świętą w intencji dzieci przedszkolnych i szkolnych z prośbą o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym (z poświęceniem tornistrów). Na Mszę Świętą zapraszamy także nauczycieli, wychowawców i rodziców. Po Eucharystii zapraszamy do wspólnej zabawy na placu farskim. Będzie poczęstunek (mufinki i prażone), a także gry i zabawy z nagrodami. Dziękuję Parafialnej Radzie Duszpasterskiej, Wójtowi Gminy Miedźna, pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury oraz innym parafianom zaangażowanym w organizację wydarzenia.
  2. We wtorek o godz. 19.00 na probostwie odbędzie się zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  3. W środę, po porannej Mszy Świętej, odprawimy nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek miesiąca. To dzień, w którym modlimy się za powołanych do służby Bożej i o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta dla uczniów klas IV-VIII.
  5. Ministrantów i kandydatów do służby przy ołtarzu zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 10.15. Dzieci Maryi oraz tych, którzy chcieliby należeć do tej grupy zapraszam w sobotę na godz. 11.00. Ogodz.17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentuokazja do  spowiedzi świętej.
  6. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” szczególnie polecam artykuły o duchowych potrzebach i oczekiwaniach młodzieży oraz o tym, jak je zaspokajać w duszpasterstwie i na szkolnych lekcjach religii. Redakcja „Gościa Niedzielnego” zaprasza Czytelników do wspólnego świętowania jubileuszu 100-lecia tygodnika podczas Mszy św., która zostanie odprawiona w sobotę 9 września o godz. 15.00 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Po Eucharystii będzie okazja do spotkania z dziennikarzami „Gościa” przy tradycyjnym śląskim kołoczu na placu obok katedry.

21. Niedziela Zwykła 3 tygodnie temu

21. Niedziela Zwykła

27 sierpnia 2023

 

Chrystus jest pełnią Bożego objawienia. To On posiada klucze, które otwierają przed nami tajemnice życia, przebaczenia, zbawienia. Włączeni do Kościoła przez wiarę i chrzest, mamy dostęp do Chrystusa i Bożych tajemnic. Niech czynny udział w tej Eucharystii otworzy przed nami ogrom bogactw, mądrości i wiedzy, jakimi pragnie dzisiaj podzielić się z nami Bóg. Kościół otrzymał klucze pojednania człowieka z Bogiem.

Dziś w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy dzień wdzięczności za plony ziemi.

 

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”!

 

  1. W środę odprawimy nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. W tym tygodniu przeżywać będziemy I piątek i I sobotę miesiąca. Odwiedziny starszych i chorych parafian w sobotę po Mszy Św. porannej. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii.
  3. W sobotę o godz.17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentuokazja do  spowiedzi świętej.
  4. W tym tygodnia kancelaria parafialna będzie czynna jedynie jutro w godz. 8.30-9.00.
  5. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii.
  6. Polecam nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy artykuł o znaczeniu duchowości w procesie wyprowadzania ludzi z uzależnień. Polecam też nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.
  7. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w wystrój kościoła na uroczystość dożynkową. Kołu Gospodyń Wiejskich dziękuję za zorganizowanie wyjazdu na pielgrzymkę do Piekar Śląskich.

20. Niedziela Zwykła 4 tygodnie temu

20. Niedziela Zwykła

20 sierpnia 2023

 

Należymy do Kościoła — powszechnej rodziny zbawionych. Kościół najpełniej objawia się, gdy zgromadzeni na Eucharystii jednym sercem i ustami wyznają wiarę i uwielbiają Boga. I nasze dzisiejsze zgromadzenie wokół Chrystusa niech uświadomi nam łączność z wszystkimi ludźmi na całej ziemi, którzy podobnie jak my składają Eucharystię i chwalą Boga za zbawienie całego świata.

Dziś odbywa się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Ogarniamy pątniczki naszą modlitwą.

 

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”!

 

  1. We wtorek nabożeństwo do św. Urbana, a w środę – doMatki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. W piątek, 25 sierpnia, ogodz. 19.00 w domu katechetycznym odbędzie się nauka dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone do końca października.
  3. W sobotę przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. O godz.17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentuokazja do  spowiedzi świętej.
  4. Za tydzień dożynki gminno-powiatowe w Woli. Z tej okazji w naszym kościele o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza Święta, na którą serdecznie zapraszamy.
  5. Przypominam, że w sierpniu kancelaria parafialna jest nieczynna.
  6. Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji.
  7. Polecam nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.


Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/204.