Ikona informacyjna
POMOC
Powrót do listy parafii

Parafia Trójcy Przenajświętszej

41-707, Ruda Śląska, Ks. Ludwika Tunkla 2

NIEDZIELA 24 WRZEŚNIA 2023 R. 1 godzina temu

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na remont dalszej części renowacji zewnętrznej

 elewacji naszego kościoła.
Bóg zapłać za ofiary!

 

We wtorek 26 września, swoje imieniny obchodzi ks. Abp senior Damian Zimoń. Pamiętamy o nim w naszych modlitwach.

 

W piątek 29 września przypada Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

 

Dzieci zapraszamy po Mszach świętych do zakrystii po odbiór książeczki do zbierania obrazków ze Mszy świętych niedzielnych.

 

W tym tygodniu rozpoczynamy październik. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Modlitwa różańcowa jest nazywana streszczeniem Ewangelii, bo w całej swej prostocie umożliwia przeżycie największych tajemnic chrześcijaństwa. Zapraszamy na różaniec w tygodniu o godz. 17.15, a w niedzielę i święta o godz. 15.45. Zachęcamy wspólnoty działające w parafii do poprowadzenia tej modlitwy. Harmonogram zamieściliśmy w Biuletynie Parafialnym.

 

Dzisiaj gościmy w naszej parafii zespół „TaRuta” z Tarnopola. Śpiewa on podczas Mszy świętych, a po nich przed kościołem rozprowadza swoje płyty oraz zbiera ofiary na pomoc dla sierocińca w Ukrainie. W sierocińcu przebywają dzieci w wieku od jednego miesiąca do lat 18. Sierociniec liczy do 150 osób. Dziękujemy Parafianom za okazane im wsparcie.

 

Odwiedziny chorych i starszych Parafian odbędą się w najbliższą sobotę 7 października. Chorych prosimy zgłaszać do czwartku włącznie w kancelarii parafialnej.

 

Od wtorku 26 września o godz. 19.00 w domu katechetycznym rozpoczną się w naszej parafii spotkania katechumenatu dla dorosłych. Katechumenat to przygotowanie do Sakramentów świętych dla osób dorosłych, które jeszcze ich nie przyjęły. W przypadku osób przygotowujących się do małżeństwa, a nieposiadających świadectwa ukończenia katechizacji jest uzupełnieniem katechezy szkolnej. Harmonogram spotkań zostanie ustalony podczas pierwszego spotkania.

 

W tym roku przypada 65. rocznica święceń biskupich naszego parafianina, Sługi Bożego ks. bpa Wilhelma Pluty, która miała miejsce 7.09.1958 r. w gorzowskiej Katedrze. Stało się to okazją do przypomnienia jego sylwetki na okolicznościowej wystawie, jaką przygotowali małżonkowie, pasjonaci historii Kościoła - Iwona i Sebastian Pustelnikowie - którzy nawiązali kontakt z jego rodziną, biskupem pomocniczym diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, postulatorem procesu beatyfikacyjnego oraz instytucjami, parafiami i krewnymi osób, z którymi przez lata przyjaźnił się czcigodny Kochłowiczanin. Uroczysta Msza święta oraz odsłonięcie wystawy, na której będziemy mogli zobaczyć m.in.: zdjęcia z czasów, gdy mieszkał w Kochłowicach oraz kiedy przybywał do nas już jako biskup, planowana jest na 27 września w środę.

 

W przyszłym tygodniu w kancelarii parafialnej, będzie można rezerwować Msze święte na kolejny rok:

od wtorku 26 września – msze św. rocznicowe i jubileuszowe za osoby żyjące

od wtorku 3 listopada – msze św. za zmarłych.

 

W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

Polecamy: „Biuletyn Parafialny", „Małego Gościa Niedzielnego” oraz „Gościa Niedzielnego”, a w nim tekst o ludziach działających na rzecz zmniejszenia poczucia osamotnienia wśród dzieci niepełnosprawnych.

Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli.

NIEDZIELA 17 WRZEŚNIA 2023 R. 1 tydzień temu

O G Ł O S Z E N I A

 

Światowy Dzień Srodków Społecznego Przekazau

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego
Bóg zapłać za ofiary!

 

Dzisiaj przypada 14. rocznica wypadku w Kopalni Węgla Kamiennego "Wujek - Śląsk". O godz. 9.00 odbędzie się Msza święta za tragicznie zmarłych górników oraz ich rodziny i wszystkich poszkodowanych. Po Mszy świętej nastąpi przejazd na cmentarz komunalny przy Parku Pamięci, gdzie został przeniesiony pomnik upamiętniający to tragiczne wydarzenie. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

 

Dziś w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach spotykają się DZIECI MARYI.

 

W poniedziałek 18 września będziemy obchodzili Święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika i patrona Polski a czwartek 21 września przypada Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

 

Zapraszamy dzisiaj na godz. 16.00 na nieszpory niedzielne. Przez cały rok o godzinie 16.00 będą odprawiane w kościele nieszpory lub nabożeństwa okolicznościowe.

 

Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci klas trzecich pragnących przygotowywać się do I Komunii Świętej odbędzie się w środę 20 września o godz. 18.40 w kościele.

 

W piątek 22 września o godz. 16.30 w domu parafialnym, odbędzie się spotkanie grupy Eucharystycznego Ruchu Młodych. Do udziału w tej wspólnocie zapraszamy dzieci po I Komunii Świętej, które pragną umocnić więź z Jezusem Eucharystycznym.

 

W sobotę 23 września w godzinach od 13.00 do 20.30 zapraszamy na Festyn Parafialny. Zachęcamy Parafian do ofiarowania ciast, fantów czy upominków dla dzieci. Festyn planujemy zrobić bez względu na pogodę. Przygotowano dużo atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Szczegóły w dzisiejszym podwójnym Biuletynie Parafialnym.

 

Dzieci zapraszamy po Mszach świętych do zakrystii po odbiór książeczki do zbierania obrazków ze Mszy świętych niedzielnych.

 

W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na remont dalszej części renowacji zewnętrznej elewacji probostwa.

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej prosił o odczytanie komunikatu:

Od ponad 2 lat w siedzibie MOPS w Nowym Bytomiu mieści się Gminny Punkt Konsultacyjno-Informatyczny Programu „Czyste Powietrze”. Program dedykowany jest właścicielom lub współwłaścicielom domków Jednorodzinnych lub lokali mieszkalnych znajdujących się w domkach jednorodzinnych z wyodrębnioną księgą wieczystą, których dotyczy temat wymiany nieefektywnego źródła ciepła bądź też chcieliby zmodernizować dom poprzez jego ocieplenie bądź wymianę stolarki okiennej czy też drzwiowej.

Korzyści płynące z wzięcia udziału w Programie są duże. W ramach programu można otrzymać dofinansowanie nawet do 136 200 zł, a tym samym przyczynić się do poprawy jakości powietrza w naszym Mieście. Przedstawiciele Gminnego Punktu serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne, które odbędzie się dnia 27 września 2023r. o godzinie 16:30 w Dziennym Domu „Senior-WIGOR” przy ul. Markowej 20 a w Rudzie Śl. (Nowy Bytom) oraz do odwiedzenia Punktu w godzinach jego urzędowania.

 

Zapraszamy Parafian do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Elektrośmieci można składać pomiędzy płotem, a Domem Katechetycznym w czwartek 21 września. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje  m.in. w Zambii, Kamerunie czy Kenii oraz na Ukrainie, Białorusi i Kazachstanie.

Zapraszamy do włączenia się w to szlachetne dzieło, Ci którzy z parafian nie mogą przynieść zużytego sprzętu, mogą ofiarować symboliczną cegiełkę wpłacając na konto Zgromadzenia Sióstr MB Loretańskiej. Nr konta znajduje się na stronie internetowej www.pro-missio.org.

 

Od wtorku 26 września o godz. 19.00 w domu katechetycznym rozpoczną się w naszej parafii spotkania katechumenatu dla dorosłych. Katechumenat to przygotowanie do Sakramentów świętych dla osób dorosłych, które jeszcze ich nie przyjęły. W przypadku osób przygotowujących się do małżeństwa, a nieposiadających świadectwa ukończenia katechizacji jest uzupełnieniem katechezy szkolnej. Harmonogram spotkań zostanie ustalony podczas pierwszego spotkania.

 

W tym roku przypada 65. rocznica święceń biskupich naszego parafianina, Sługi Bożego ks. bpa Wilhelma Pluty, która miała miejsce 7.09.1958 r. w gorzowskiej Katedrze. Stało się to okazją do przypomnienia jego sylwetki na okolicznościowej wystawie, jaką przygotowali małżonkowie, pasjonaci historii Kościoła - Iwona i Sebastian Pustelnikowie - którzy nawiązali kontakt z jego rodziną, biskupem pomocniczym diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, postulatorem procesu beatyfikacyjnego oraz instytucjami, parafiami i krewnymi osób, z którymi przez lata przyjaźnił się czcigodny Kochłowiczanin. Uroczysta Msza święta oraz odsłonięcie wystawy, na której będziemy mogli zobaczyć m.in.: zdjęcia z czasów, gdy mieszkał w Kochłowicach oraz kiedy przybywał do nas już jako biskup, planowana jest w ostatnim tygodniu września. O szczegółach poinformujemy w ogłoszeniach kolejnej niedzieli.

 

Polecamy „Biuletyn Parafialny" oraz „Gościa Niedzielnego”, w którym w warto zwrócić szczególną uwagę na wywiad z kard. Grzegorzem Rysiem (m.in. o wypowiedziach papieża Franciszka na temat Rosji) oraz na główny temat numeru – o tym, jak bronić się przed brutalizacją języka w przestrzeni publicznej. Warto też wrócić do beatyfikacji rodziny Ulmów.

 

Parafianom i Gościom życzymy pięknej niedzieli.

NIEDZIELA 10 WRZEŚNIA 2023 R. 1 tydzień temu

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na remont zewnętrznej elewacji naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary!
 
W poniedziałek 11 września, po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo lourdzkie połączone z modlitwą przed Najświętszym Sakramentem, indywidualnym błogosławieństwem, modlitwą różańcową i procesją wokół naszej świątyni. Serdecznie zapraszamy do modlitwy za chorych.
 
We wtorek 12 września będziemy obchodzili uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji. Polecajmy diecezję w naszych modlitwach. Tego dnia o godz. 18.00 na pierwszą powakacyjną próbę zaprasza Schola Familia.
 
W środę 13 września zapraszamy Wszystkie grupy Parafialne na tzw. rozesłanie, które odbędzie się podczas Mszy świętej o godz. 18.00. Chcemy wspólnie modlić się i rozpocząć nowy rok formacyjny. Po Mszy świętej spotkanie liderów Grup i Wspólnot w Domu Katechetycznym.
 
W czwartek, 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po każdej Mszy świętej będzie można poświęcić przyniesione krzyże. Zachęcamy Parafian do dbania o przydrożne krzyże znajdujące się na terenie naszej parafii i dziękujemy Wszystkim Osobom stale troszczącym się o nie.
 
Wznowiliśmy Msze święte w Sanktuarium MB z Lourdes w Rudzie Śl. - Kochłowicach. Od poniedziałku do piątku o godz. 12.00, w soboty o godz. 16.00 i w niedziele o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy również do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 
Wyjazd pielgrzymów na Górę św. Anny odbędzie się w piątek 15 września o godzinie 9.00 z parkingu przed kościołem.
 
W niedzielę 17 września przypada 14. rocznica wypadku w Kopalni Węgla Kamiennego "Wujek - Śląsk". O godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza święta za tragicznie zmarłych górników oraz ich rodziny i wszystkich poszkodowanych. W wypadku zginęło 20 górników (12 osób na miejscu, a 8 w szpitalach, a około 36 odniosło obrażenia). Była to jedna z najtragiczniejszych katastrof górniczych w Polsce. Zapraszamy górników aktualnie pracujących i byłych pracowników kopalni oraz ich rodziny do wzięcia udziału we wspólnej modlitwie. Po Mszy świętej nastąpi przejazd na cmentarz komunalny przy Parku Pamięci, gdzie został przeniesiony pomnik upamiętniający to tragiczne wydarzenie.
 
Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci klas trzecich pragnących przygotowywać się do I Komunii Świętej odbędzie się w środę 20 września o godz. 18.40 w kościele.
23 września odbędzie się Festyn Parafialny. Osoby pragnące pomóc w jego organizacji proszone są o kontakt z ks. proboszczem. Parafian zachęcamy do ofiarowania fantów, słodyczy i upominków dla dzieci. Dary można przynosić do kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 
W przyszłą niedzielę kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
 
Dziękujemy p. Piotrowi Wyciślikowi wraz z rodziną za przygotowanie dekoracji i Mszy św. dożynkowej w minionią niedzielę. Serdeczne podziękowania składamy również Piekarni Poloczek za chleb dożynkowy oraz p. Ewelinie Pietrowskiej i państwu Halinie i Marianowi Dyduchom za pomoc w dekoracji kościoła.
 
Przed ołtarzem Św. Barbary można zobaczyć wystawę wspominającą tegoroczną pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Jednocześnie informujemy, że w przyszłym roku chcemy pielgrzymować w dniach 26 - 30 lipca. Zachęcamy już teraz do rezerwowania terminu pielgrzymki.
 
W specjalnym, jubileuszowym numerze na 100 lat tygodnika Gość Niedzielny redakcja przygotowała dla Czytelników 100 stron, na których odsłaniają kulisy swojej pracy i ujawniają do tej pory niepublikowane opowieści i ciekawostki z ważnych wydarzeń, których dziennikarze GN byli świadkami. Polecamy także numer uzupełnienia – specjalny dodatek przygotowany na beatyfikację Rodziny Ulmów oraz nasz „Biuletyn Parafialny".
 
Parafianom i Gościom życzymy pięknej niedzieli, a dzieciom radosnego wkroczenia w nowy rok szkolny.

Niedziela 3 września 2023r 2 tygodnie temu

 
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na odrestaurowanie figury Matki Bożej znajdującej się przy bocznym wejściu do kościoła. Bóg zapłać za ofiary!
 
Po wakacyjnej przerwie wracają dotychczasowe godziny pracy kancelarii parafialnej: poniedziałki, wtorki, środy i piątki od 9.00 do 12.00 oraz wtorki, środy i czwartki od 16.30 do 18.00
Msza św. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego dla uczniów szkół podstawowych i liceum zostanie odprawiona w poniedziałek 4 września o godz. 8.00. Do udziału we Mszy świętej zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i dziadków oraz Dyrekcje Szkół wraz z nauczycielami i wychowawcami.
Nasz nowy wikary ks. Karol Faj, oprócz posługi w parafii będzie pracował w Fundacja Świętego Józefa Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. Osoby, które chciałyby zamówić Msze święte do odprawienia poza parafią proszone są o kontakt z kancelarią parafialną.
Wznowiliśmy Msze święte w sanktuarium. Od poniedziałku do piątku o godz. 12.00, w soboty o godz. 16.00 i w niedziele o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy również do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
W środę 6 września o godzinie 17.00 zapraszamy na spotkanie rodziców, którzy pragną, aby ich dziecko przystąpiło w przyszłym roku do Wczesnej Komunii świętej. Przypominamy, że do Wczesnej Komunii świętej mogą być dopuszczone dzieci rodziców żyjących w małżeństwie sakramentalnym, odznaczających się głęboką religijnością i świadectwem życia chrześcijańskiego, mające generalnie 6 lat.
W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek miesiąca zapraszamy na nabożeństwo w intencji powołań po Mszy świętej o godz. 8.00. Rodziców ministrantów zapraszamy na spotkanie organizacyjne w czwartek po Mszy świętej wieczornej do Ochronki.
We wtorek 12 września Schola Familia zaprasza na pierwszą powakacyjną próbę.
Zachęcamy do udziału w Pielgrzymce na Górę Św. Anny, w dniach od 15 – 17 września. Zapisy w kancelarii parafialnej.
Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci klas trzecich pragnących przygotowywać się do I Komunii Świętej odbędzie się w środę 20 września o godz. 18.40 w kościele.
We wrześniu planujemy zorganizować Festyn Parafialny. Osoby pragnące pomóc w jego organizacji proszone są o kontakt z ks. proboszczem. Parafian zachęcamy do ofiarowania fantów, słodyczy i upominków dla dzieci. Dary można przynosić do kancelarii parafialnej w godzinach jej pracy.
Dzieci Maryi Kochłowice zapraszają na swoje pierwsze spotkanie w sobotę 9 września o godz. 10.00, a Ministranci Kochłowice mają swoją zbiórkę w sobotę o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy do udziału.
W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na remont zewnętrznej elewacji naszego kościoła.
Polecamy tygodnik Gość Niedzielny, w którym zachęcamy do zagłębienia się w temat numeru związany z samotnością młodych ludzi w wirtualnym świecie i katechezą, która wychodzi im naprzeciw, a także artykuł o akceptacji w relacjach rodzinnych. Polecamy również „Biuletyn Parafialny".
Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na cały nadchodzący tydzień.

NIEDZIELA 27 SIERPNIA 2023 R. 3 tygodnie temu

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii. Bóg zapłać za ofiary!

 

Dekretem księdza arcybiskupa odchodzi z naszej parafii ks. Błażej Bryk. Od września będzie posługiwał w parafii pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach. Dziękujemy mu za posługę pośród nas i życzymy błogosławieństwa Bożego w dalszym życiu. Do naszej parafii przychodzi ks. Karol Faj, który do tej pory pełnił posługę w parafii św. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie, a pochodzi ze Świętochłowic. Witamy go serdecznie pośród nas i życzymy mu Bożego błogosławieństwa i duchowego rozwoju w naszej parafii. Msza powitalna w jego intencji zostanie odprawiona w I czwartek miesiąca 31 sierpnia o godz. 18.00.

Dziękujemy także za posługę podczas wakacji naszym księżom neoprezbiterom Piotrowi Literskiemu i Michałowi Paprotnemu. Ks. Piotr zostaje posłany do parafii św. Michała Archanioła w Michałkowicach, a ks. Michał zostaje skierowany do parafii św. Jadwigi Śląskiej w Rybniku. Niech towarzyszy im Boże błogosławieństwo i nasza pamięć modlitewna.

 

Apostolat Złota Róża zaprasza na modlitwę za kapłanów przed Najświętszym Sakramentem do Sanktuarium we wtorek 29 sierpnia o godzinie 17.00. 

 

W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy naszego kościelnego p. Władysława Kalamusa. Jego pogrzeb odbył się w miniony poniedziałek. Dziękujemy za jego pobożność, wiarę i posługę jako zakrystianina. Msza święta o zbawienie jego duszy ofiarowana od parafian i współpracowników, odbędzie się w pierwszy piątek, 1 września o godz. 18.00. Zachęcamy do modlitwy za niego

 

Od 1 września wznawiamy Msze święte w sanktuarium. Od poniedziałku do piątku o godz. 12.00 i w soboty o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy również do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek i I sobotę miesiąca. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach okolicznościowych i do skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania.

 

W najbliższą sobotę, od godziny 8.00 będziemy odwiedzać chorych i osłabionych wiekiem parafian z sakramentami świętymi. Chorych można zgłaszać w kancelarii parafialnej do czwartku włącznie.

 

W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 zapraszamy na Mszę świętą dożynkową. Chcemy podziękować Bogu za rolników i ich ciężką pracę oraz za tegoroczne zbiory.

Także w przyszłą niedzielę odbędzie się Dzień Skupienia dla narzeczonych w Domu katechetycznym o godz. 10.30.

 

Zachęcamy do udziału w Pielgrzymce na Górę Św. Anny, w ramach obchodów święta Podwyższenia Krzyża Świętego. Odbędzie się ona w dniach od 15 – 17 września. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

 

We wrześniu planujemy zorganizować Festyn Parafialny. Osoby pragnące pomóc w jego organizacji proszone są o kontakt z ks. proboszczem. Parafian zachęcamy do ofiarowania fantów, słodyczy i upominków dla dzieci. Dary można przynosić do kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.

 

Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na odrestaurowanie figury Matki Bożej znajdującej się przy bocznym wejściu do kościoła.

Polecamy „Gościa Niedzielnego”, w którym znajdziemy na zakończenie miesiąca trzeźwości artykuły poświęcone duchowości w procesie wyprowadzania ludzi z uzależnień. Polecamy także osobiste świadectwa dziennikarzy o tym, jakie znaczenie dla ich życia ma ikona Matki Bożej Częstochowskiej. Polecamy również „Biuletyn Parafialny".

Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na cały nadchodzący tydzień.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.


Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/204.