Ikona informacyjna
POMOC

Trasy kolędowe dla Księży

10 listopada 2023

redakcja Parochialis.pl

Dzięki nowej funkcji systemu Parochialis, księża mogą przygotować i zabrać ze sobą plan kolędy! Można ustawić sezon kolędowy, datę kolędy, a także odwiedzającego wiernych księdza. Ponadto system Parochialis zintegrowany ze stroną internetową pozwala na publikację trasy kolędowej w aktualnościach strony parafialnej. Do każdej trasy można dodać uwagi.

 

Nie ma potrzeby ręcznego wpisywania tras kolędowych, chociaż jest też taka możliwość. Istnieje wiele sposobów, by przyśpieszyć proces tworzenia trasy. System Parochialis znacznie usprawnia kolędy przez jasne i czytelne dane adresowe, które można na bieżąco podejżeć w swoim telefonie.

 

I. Skopiowanie z poprzedniego sezonu

Jeśli porządek kolędy jest taki sam jak w poprzednim sezonie kolędowym, system może automatycznie skopiować go na bieżący sezon. Oznacza to, że automatycznie przepiszą się wszystkie adresy parafian, których odwiedziliśmy w minionym roku.

 

II. Wybór ulicy z zasobów parafii

Dzięki wprowadzeniu terenu parafii do systemu, by przygotować plan wystarczy wybrać daną ulicę ze spisu. W spisie jest także możliwość wyszczególnienia zakresu numerów domów, czy numerów parzystych i nie parzystych. Dzięki łatwej w obsłudze wyszukiwarce ulic, nie przeoczymy nikogo, kto chciałby przyjąć kolędę.

 

III. Akceptacja zgłoszonej kolędy

Dzięki integracji Parochialis ze stroną internetową wierni mogą wysyłać elektronicznie zgłoszenia do kolędy. Proboszcz może następnie uwzględnić je w jednej z tras kolędowych. Jest to funkcja przydatna zwłaszcza jeśli pojedyncze osoby zapisują się na kolędę już po terminie, ze względu na chorobę czy wyjazd.

 

Kolędy są po dodaniu wyświetlane w przejrzystej liście, która pokazuje również ich status. Intuicyjna wyszukiwarka pomaga odnaleźć interesującą nas trasę kolędową oszczędzając czas.

 

Trasy w formie elektronicznej mają jeszcze jedną cenną zaletę. Dzięki urządzeniu mobilnemu jak smartfon czy tablet ksiądz chodzący po kolędzie ma możliwość podglądu i aktualizowania trasy. Z łatwością może sprawdzić jakie numery jeszcze odwiedzić, oraz czy obszedł wszystkie docelowe ulice. A to wszystko bez nieporęcznego papieru.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.


Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/204.